Kviečiame į keturių pamokų akademinio piešimo ciklą su grafike Ieva Daščioraite, kurio metu galėsite mokytis arba tobulinti jau turimus įgūdžius. Užsiėmimai vyks menininko Augusto Serapino parodoje „Kūno kultūra“, kurioje netradiciškai eksponuojamos gipsinės skulptūros.
Pamokose giliau susipažinsite su akademinio piešimo procesu. Pirmoji pamoka bus skirta kompozicijai, proporcijoms ir masteliui, antroji – šviesos ir šešėlių tipams, trečioji – formai, o ketvirtoji – detalių ir kontrasto stiprinimui piešiniuose. Užsiėmimų metu įgytas žinias pritaikysite praktiškai, kurdami savo eskizus ir piešinius, taip pat turėsite progą susipažinti su kitų lietuvių ir užsienio meninink(i)ų piešinių pavyzdžiais. Daug dėmesio bus skiriama individualioms konsultacijoms.
Svarbu:
IEVA DAŠČIORAITĖ trejus metus dirba dailės edukacijos srityje, šiais metais gins grafikos magistro meno tyrimą Vilniaus dailės akademijoje. Jos piešiniai buvo pristatyti meno mugėje „ArtVilnius’22“ Kreatoriumo galerijos stende, taip pat piešinių parodoje „Figūra“ (2023). Be piešinių, Daščioraitė kuria instaliacijas, dalyvauja kūrybiniuose projektuose ir konkursuose. Piešti akademiškai ir kūrybiškai mokėsi iš Pauliaus Juškos, Beno Narbuto ir Marijos Marcelionytės-Paliukės. Šiuo metu dirba Jūratės Stauskaitės meno mokykloje.
„Akademinis piešimas man pačiai atvėrė ir duris, ir akis. Visų pirma, tai yra būdas pažinti savo aplinką gilesniu, ne paviršutinišku lygmeniu. Nors piešiame apčiuopiamus ir labai realius objektus,kartu mokomės pamatyti ir nujausti jų struktūrą, tūrį ir tekstūrą. Kokybiškas piešinys reikalauja sąmoningo įsigilinimo į objekto esmę. Kadangi piešiant rankos bendradarbiauja su akimis ir smegenimis, susijungia analitinis ir kūrybinis mąstymas. Tikiu, kad piešimo procesas suartina žmogų su jį supančia aplinka“, – sako Ieva.
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]