Trukmė: 30 min
Kiek kartų esate šokę „pergalės šokį“? Kaip dažnai per gyvenimą žengiate „valso žingsneliu“? Kalboje naudojame daug posakių, šokį priartinančių prie mūsų kasdienybės, bet ar tikrai dažnai išdrįstame šokti? Kas yra šokis kiekvienam? O jei šokis būtų visur?
Kūrinio „Šokti 1000 metų“ choreografės Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė kviečia publiką į neįprastą kelionę, kurioje išnyksta šokio ribos ir tai, ką matome kaip kasdienį judesį, tampa meninės raiškos forma. Savo kūrybos pagrindu pasirinkdamos senjorų kasdienes patirtis ir jų asmenines istorijas, jos siekia atskleisti kiekvieno žmogaus gyvenimą, kaip istoriją, kupiną paslėptų choreografinių galimybių.
Kiekvienas gestas čia tampa šokiu, kurio dažnai nepastebime. Šokio miniatiūroje choreografės stengiasi panaikinti ribą tarp „jų” ir „mūsų” – tarp profesionalų ir kasdienybės, tarp visuomenės dažnai užribyje paliekamų, nepastebimų senolių ir „aktyvių“ visuomenės narių. Tokiu būdu žiūrovai kviečiami į naują suvokimo erdvę, kur šokis, peržengdamas meninės išraiškos ribas, tampa universalia žmonių bendrumo patirtimi. Nauju būdu peršokti gyvenimo valsą kartu.
Šiuolaikinio šokio miniatiūra „Šokti 1000 metų“ buvo sukurta tarptautinio projekto „Dance Well“ metu. Šio projekto tikslas – pasitelkiant kūrybos procesus, šiuolaikinio šokio technikas bei tarptautinę patirtį, skatinti Parkinsono liga sergančių ar kitų judėjimo sutrikimų turinčių žmonių integraciją visuomenėje, kultūrinį dialogą bei kultūros, kaip vieno iš (savi)pagalbos įrankių, sustiprinimą.
Nuotraukų autorystė: Martynas Plepys.
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]