Čekų menininkė Eva Kot’átková savo kūriniuose atsigręžia į socialines, institucines ir fizines kasdienio gyvenimo struktūras, taisykles ir suvaržymus, kurie formuoja mūsų mąstymą, mokymąsi, judėjimą ir kūrybą. Šiaurinėje galerijoje pristatoma menininkės instaliacija kviečia įsitraukti į nedidelio Čekijos miestelio bendruomenės susirinkimą, kurio metu diskutuojama apie žmonėms su negalia skirtų namų statybą.
Dokumentine medžiaga ir menininkės tyrimu paremtame kūrinyje „Interviu su monstru“ (2021) gilinamasi į diskriminacijos ir atstūmimo mechanizmus, normatyvumo gniaužtus ir nepagrįstą, inertišką baimę susidūrus su tuo, kas atrodo kitoniška ir nesuprantama. Monstras, apie kurį Kot’átková kalba šiame kūrinyje, yra ne „kitas“, o išmokto nerimo ir irracionalių baimių įsikūnijimas.
Eva Kot’átková (g. 1982 m. Prahoje) baigė magistro studijas Prahos dailės akademijoje ir apgynė daktaro disertaciją Prahos meno, architektūros ir dizaino akademijoje. Menininkė yra platformos „Institute of Anxiety“ („Nerimo institutas“) bendraįkūrėja. Ši platforma skirta menininkų, teoretikų ir aktyvistų bendradarbiavimui, nerimą suvokiant kaip socialinių, politinių, ekonominių ir ekologinių jėgų poveikio rezultatą. Platforma vadovaujasi požiūriu, kad prie pozityvių permainų veda ne tik struktūrinių pokyčių siekis bei sistemos kritika, bet ir įvairios dalijimosi apraiškos.
Partneriai ir rėmėjai: Čekijos Respublikos ambasada, galerija „Hunt Kastner“
Vilniaus turizmo informacijos centras Pilies g. 7, Vilnius, +370 5 262 9660 [email protected]